Csodálatos volt az ősz, igazán nem lehetett okunk panaszra, de beköszöntött végérvényesen a cidri. Az első dolog, ami egy meleg takarón és teán kívül az eszembe jutott, hogy le kell cserélni a gumikat a kocsin. Bár az enyémek még jók, de ha bárkinek már nem, egy alapos sikamika után új életet lehet lehelni beléjük, nem is annyira bonyolult:
Szívószálas, kupakos poharak gyorsan, fillérekből
Februárban kezdődött a kínom, amikor az egyéves lányom babazsúrjára készültünk. Bár csak szűkkörben ünnepeltünk, mégis elég sok volt a gyerek, most nyáron pedig a "probléma" fokozódik. Egy buli alkalmával derül ki mindig, hogy kevés a pohár, és improvizálni kell.
Check list az újévre
Szinte minden évben volt újévi fogadalmam. Nem kell nagyon vigyorogni, természetesen én is azzal a közhelyessel kezdtem, hogy majd az újévben leteszem a cigit. Jelentem, sokadik nekifutásra ugyan, de sikerült - és ez se ma volt. Az évek múlásával ráadásul egyre értelmesebb dolgokat találtam, amiket érdemes volt betartani. Idén sem törtem meg a hagyományt, és titeket is arra bíztatlak, csatlakozzatok :) Idéntől minimalizálni szeretném a szemetünket, amivel terheljük környezetünket.
Gyorstipp amorf ajándékhoz
Szerencsétlen férjem sokszor tanácstalan, amiért néha értelmetlennek tűnő cuccokat gyűjtögetek, és nem is könnyítem meg a dolgát, mert nem mindig árulom el a miértjét – na mert bár elképzelésem van, mihez szeretnék kezdeni ezekkel, a projekt kimenetelében nem vagyok mindig biztos. Most is így volt ez, amikor különböző méretű papírgurigákkal találkozott szegény a lakás legváratlanabb pontjain. Eleinte csak kidobta őket, aztán szóvá tette, majd belenyugodott.
Drágám, jó hírem van :) vége a gurigázásnak.
Lassan hagyomány, hogy karácsony közeledtével hétről hétre apró ajándékötletekkel állok elő. Idén sem rugaszkodom el nagyon ettől, de egy kicsit szeretnék reformálni; a töltelék helyett most csomagolási tippeket hozok majd. Nem vagyok túl ügyes kezű, és időmilliomos sem – hozzáteszem, nem is szeretek sokat babrálni a papírral, bár pontosan tudom, hogy a tálalás sokszor mennyit tud dobni egy kommersz ajándékon is. Idén se időm, se ötleteim – így egy picit magamba szállok, és keresem a látványosabb megoldásokat a csomagolásra. A gurigákkal már tudatosan erre készültem, csak nem tudtam, melyik méret lesz a befutó.
A probléma adott volt: nem szeretnénk a századik kenyérsütővel meglepni költöző barátainkat, idén biztosan kártya kerül nekik a fa alá, de azért illene valahogy pofásabban becsomagolni – erre kellettek a gurigák. Hogy ne csigázzam a kedélyeket, a konklúzió: a konyhai papírtörlő gurigája a legjobb; abba széltében és hosszában befér a kártya. Persze más, kisebb méretű ajándékot, pl. saját készítésű ékszert, fényképekkel megpúpozott pendrive-ot a klasszikus wc-papír gurigából készített dobozkába is tökéletesen be lehet csomagolni. Nézzük a módszert:
Lapítás; méretre vágás; behajtogatás; díszítés. És kész :D
Én ezúttal dekor tapaszt használtam, mert ez a leggyorsabb, de biztosra veszem, hogy szalvéta technikával, vagy festékkel sokkal csinosabb díszdobozok készíthetőek. Sőt, hogy tovább menjek, jövőre azt hiszem, ilyen kis dobozkákból készítek majd adventi naptárat a gyereknek ;)
Függő lámpások fillérekből
Komoly mennyiségű befőttes, és bébiételes üvegem gyűlt össze - annak ellenére, hogy a gyereknek nagyon lelkiismeretesen főzök. Ha azonban elutazunk, bizony jól tud jönni egy pár mobil fogás, és utazásból szerencsére kijutott mostanság. Az üvegeket megtartottam - nem szeretek semmi olyat kidobni, ami még új életre kelthető, üvegárut pedig végképp nem, mert a bennük rejlő lehetőségek tárháza végtelen.
A leginkább kézenfekvő lámpásként vagy gyertyatartóként újrahasznosítani őket, így most ebbe a témába ástam bele magam. Az egyik mumus számomra a terasz hangulatvilágítása, ez minden évben kisebb fejtörést okoz. Ami sokszor előny, néha hátrány is lehet; a nagy tereket viszonylag nehéz intimmé tenni, főleg kevés pénzből. Amit bánok, hogy csak most gyűlt fel a sok üveg, így csak most vetettem rá magam erre a dologra. Egy különösen sokoldalú, egyszerű, olcsó, gyors de mutatós csináld magad ötletet hoztam, amit picit nagyobb gyerekekkel is elkészíthetünk, de akár csak a magunk szórakoztatására is. Vigyázat, addiktív :) Függő lámpások fillérekből:
A barátaink, amikor nálunk járnak, egy-egy alkotásom előtt állva gyakran megkérdezik: Hát ez meg hogy jutott eszedbe?! Erre általában a férjem csak legyint, és annyit mond: Ó, járt ilyen szakkörre. Az esetek többségében ez persze csak vicc, de ezúttal beletrafált. Tényleg jártam ilyen szakkörre, szóval ez igazi retro cucc ;) Készítsünk tehát trendi, univerzális függő lámpásokat! De hogyan?
Amire szükség lesz: spárga, olló és az edények. Ennyi. Egy makramé tartóhoz 8 db egyforma hosszú spárgadarabot kell majd vágnunk, a köteg végét csomózzuk meg így:
Ezek után terítsük ki kereszt alakban a munkadarabot; kettesével osszuk a spárgát:
Jöhet is az első sor csomó. A csomótat mindegyik pár spárgán egyforma távolságba kössük, ami a választott edény átmérőjének a fele legyen.
A következő sor csomózása a legbonyolultabb lépés, de nem kell megijedni. A szomszédos spárgapárokat csomózzuk ugyanígy, ugyanekkora távolságra:
Ezt ismételjük meg még egyszer:
Kialakult a szuper univerzális tartóháló, már csak bele kell tenni az edényünket, és rögzítenünk kell a kívánt helyre:
Miért mondom, hogy univerzális? Mert a mécses tartó üvegeken kívül virágkaspókat is függeszthetünk így, vázákat, befőttesüveg kertet, vagy mini akváriumot - vagy bármit, csak a fantáziánk szabhat határt :)
A nem saját képeim forrásáért, további makramés ötletekért látogass el pinterest oldalamra: Naná, hogy megnézem!