Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

DIY balkonláda zöldséges ládából

Szemfüles voltam ismét, a munkahelyemről mentettem egy kis szemetet. Mindenki boldog, de leginkább most én :) tempósan haladtam a konyhára, bizonyára a chef úrral volt valami halasztást nem tűrő megvitatni valóm - amikor rámkacsintott ez a szokásosnál magasabb oldalú fa zöldséges láda a kidobásra váró hulladékhalomból. Megjegyzem, szelektíven gyűjtünk bent is, amennyire csak lehet. Naszóval; megláttam, és tudtam: velem jön, és balkonládává reinkarnálódik a teraszon. Jóidőnk volt, így lehetőségünk nyílt egy újabb kis csináld magad projektre, amelynek keretében el is készült. A teljes folyamat alább:

1. kis  hőkezelés. Nagyon sok kapocs tartotta össze a ládát, így megállapodtunk, hogy ezt nem csiszoljuk le, inkább kicsit megégetjük az oldalát hőlégfúvóval. Ez inkább amolyan kedvtelés és próbálkozás, mintsem tartósítás :) de elvégre is azért csináljuk, hogy jól szórakozzuk, ráadásul pofás is lett.

2. alapos lakkozás. Matt spray lakkal két rétegben fújtuk le minden oldalát. A két fújás közt kivártuk az előírt száradási időt, illetve betrartottuk a biztonsági előírásokat is (bár maszkot nem vettem, mert férjem csinálta a munkát, én a biztos távolból szemléltem, így nem inhalálhattam mérgező anyagot).

3. Fólia. Uhh, ez a legkevésbé élvezetes művelet, a második után már azt hittem, kitépem a hajam. A fóliát a láda széleihez kell rögzíteni úgy, hogy ne feszüljön a belseje. Kézre vigyázzzzzzz!
Nem szabad elkapkodni, mert ha nem jó, akkor megáll majd a víz a doboz aljában, és fölöslegesen fáradoztunk.Amikor elkészült a tűzés, néhány jól megválasztott helyen alul lyukasszuk ki a fóliát, hogy elfolyhasson a felesleges víz.

4. Kavics réteg. A legtöbb nem hagyományos virágtartóba szoktam tenni egy réteg kavicsot, hogy ezzel is segítsem a vízelvezetést. Nem kell sok, de egyenletesen fedje az edény alját.

5. Készen is vagyunk. Mehet bele a föld, alaposan locsoljuk be, és már ültethetünk is :) képek: föntről le, majd balról jobbra.

A ládába élesben a zöldborsó vetés került:
http://balkongaz.reblog.hu/zoldborsot-balkonon
Balkonláda zöldséges ládából

 0
Tovább

Vetési markerek DIY parafa dugóból

Többször rászaladtam már, hogy nem jelöltem megfelelően a vetést, vagy a fűszernövényeket, és mit ne mondjak, néha némi fejvakarást okozott utólag a mulasztás.. Vannak küllemre a megtévesztésig hasonló, de viselkedésben nagyon is eltérő növények, így foglalta el például a dísztök a veteményes ágyást, mert összekevertem a cukkínivel :)
Megtanultam, hogy jelölni kell a palántákat, és erre vannak kifejezetten gyors, de pofás megoldások is.
Bár többnyire az ember nem ad-hoc ültet, mert egy csomó minden kell hozzá - de biztos, hogy valami kevésbé lényegesnek tűnő dolog kimarad a vásárlásból (nálam legalábbis majdnem mindig) mint a jelölők is, így a rendelkezésre álló anyagokból rögtönözni kell. Persze a végén még jobban is tetszenek, mint a bolti verziók. Első körben az egyik legegyszerűbbet, ebből is rögtön kétfajtát szeretnék bemutatni Nektek. Jöjjenek saját markereim parafa dugóból :)

 

1. natúr jelölő

Mire lesz szükség?

  • parafa dugó
  • kés, vágódeszka
  • drót
  • metszőolló vagy fogó a drót elvágására
  • alkoholos filc
     

Elsőként egy éles (nem recés) késsel szeleteljük fel a dugónkat. Kezekre vigyázni, meglepően ellenálló anyag a parafa. A szeletek ne legyenek túl vastagok, bilétaként fognak funkcionálni. Ha ezzel megvagyunk, alkoholos filccel írjuk (vagy ügyesebbek rajzolhatják is) rájuk, hogy miket fogunk jelölni velük. Én próbálkoztam a rajzolással, de szerintem maradok az írásnál.
Ha megszülettek a mesterművek, szúrjuk át a parafa lapka tetején a drótot, majd hajtsuk vissza a fogóval a végét. Ezt követően tetszés szerint hajtogatható a drót, én pásztorbot szerű formát választottam. Amikor kialakult az eredmény, vágjuk le a drót végét, és szúrjuk a növény mellé. Készen vagyunk!

vetemény marker parafa dugóból


Ha a fenti verziót túlságosan natúrnak találod (vagy ha kifogy a filced, mint nekem) mutatok egy alternatívát is:


2. festett jelölő

Mire lesz szükség?

  • parafa dugó
  • kés, vágódeszka
  • drót
  • metszőolló vagy fogó a drót elvágására
  • festék (lakk vagy táblafesték)
  • fehér filc vagy körömlakk javító, esetleg hibajavító


Ebben a megoldásban miután felkarikáztad a dugót, le is kell festened. Ízlés szerint minden oldalát, vagy csak az egyiket is lehet, én csak az egyik oldalon, szimpla kalapácslakkot használtam (mert éppen a Singer állványt és a gyertyatartókat újítottuk fel közben). Ha táblafestéket használsz, az is szuper megoldás, viszont ha krétával tervezel írni rá, csak beltéren használd - vagy az első kiadósabb eső után majd vakarhatod a fejed :)

Ha megszáradtak a korongok, a választott eszközzel készítsd el a feliratot, vagy rajzot. Sajnos nem volt filcem, így rögtönöztem körömlakk díszítővel, sajnos korlátozottak voltak a lehetőségeim. Ha megszáradt a minta, ismét csak át kell döfni a dróttal, visszahajlítani, formázni, levágni és beszúrni a helyére.

Festett markerek parafadugóból

 0
Tovább
1234
»

BalkonGaz

blogavatar

Üdv a teraszunkon! Bár akkor még nem tudtam, hogy elkap majd a gépszíj, de már az oviban is gereblye volt a jelem. Most néhány évvel később, a blogon tapasztalataimat vezetem erkély-, illetve balkonkertészet témában, kötetlen hangvételben. Minden, amit itt látsz, vagy olvasol csupán egy lelkes laikus kísérleteinek (vagy bénázásának) eredménye, semmiképpen sem objektív szakvélemény :) Kellemes időtöltést, jó mulatást kívánok!

Likeolj!

Címkefelhő

DIY (43),konyhakert (38),inspiráció (18),gasztro (18),dekor (17),újrahasznosítás (17),ősz (16),egzotikusok (14),magvetés (14),karácsony (14),tavasz (13),fűszer (13),ajándék (12),gyökereztetés (12),virágok (12),Top5 (10),gyorstipp (8),tél (7),palánta (7),gyümölcsök (7),gyümölcsfák (6),balkonláda (6),jelölő (5),bútor (5),húsvét (5),kertésznapló (5),függőleges kert (5),nagyvilág (5),hagymások (5),érdekesség (4),szüret (4),advent (4),kúszó növények (4),bazsalikom (4),offtopic (4),szörp (4),chili (4),leander (4),gyerek (4),eper (4),paradicsom (4),mérgező (3),csíráztatás (3),rovarok (3),ültetés (3),saláta (3),gyömbér (3),berendezés (3),avokádó (3),áfonya (3),baki (3),cukkini (3),szamóca (3),diy (3),citrom (3),trinidad scorpion (2),citromcirok (2),tulipán (2),felújítás (2),retek (2),teleltetés (2),szőlő (2),IKEA hack (2),levendula (2),tök (2),bodza (2),édesburgonya (2),tartósítás (2),teszt (2),program (2),asztal (2),torma (2),orchidea (2),szilveszter (2),üvegek (2),babaszoba (2),magfogás (2),másodvetés (2),rozmaring (2),mangó (2),zöldborsó (2),táblafesték (2),barack (2),bakik (2),vöröshagyma (2),paprika (2),minikert (2),cserjék (2),kártevők (2),növényvédelem (2),datolyaszilva (2),tojáshéj (2),poén (2),füge (2),garzon (2),sáfrány (1),meleg (1),világnap (1),csomagolás (1),tűz (1),melegedő (1),otthon (1),balkonkertészet (1),megvagyok (1),árnyékolás (1),szobanövény (1),zamioculcas (1),offtopik (1),összeültetés (1),virágtartó (1),gyümölcs (1),mini kert (1),meleg ellen (1),igénytelen (1),gránátalma (1),hortenzia (1),sóska (1),fenyő (1),szender (1),cseresznye (1),padlizsán (1),magok (1),vetés (1),kréta (1),ananász (1),tündérkert (1),itthon (1),belátásgátlás (1),batáta (1),nasi (1),alma (1),környezettudatosság (1),intim szféra (1),ablakfólia (1),rukkola (1),fűszerek (1),utazás (1),erkély (1),gyertya (1),bútorápolás (1),ágyás (1),üvegház (1),fokhagyma (1),krizantém (1),szeder (1),narancs (1),fenyő (1),graffiti (1),gyerekeknek (1),moha (1),szerszámok (1),party (1),tetvek (1),hőség (1),varjúháj (1),pozsgások (1),raklap (1),árvácska (1),szabadföld (1),liliomfa (1),magnólia (1),spenót (1),uborka (1),singer (1),inda (1),menta (1),tőzegtabletta (1),inkubáció (1),kapszula (1),festés (1),egyszerveddmeg (1),hagyma (1),madáretető (1),gyurma (1),támasz (1),gyom (1),répa (1),tárkony (1),méhek (1),atka (1),pesto (1),japánkert (1),láda (1),tea (1),pult (1),egres (1),létra (1),nyár (1),öntözés (1),koriander (1),esővíz (1),juhar (1),díszfák (1),stevia (1),talaj (1)