Bizonyára sokan tudjátok, hogy a vendéglátás/rendezvényszervezés területén dolgozom. Sorstársaim ennek tudatában pedig pontosan átérzik, hogy mit is jelent ez valójában így az ünnepek közeledtével: mérhetetlen mennyiségű munkát, hihetetlenül kevés szabadidőt. Folyamatos rohanást magunk után az ajándékok beszerzésével, a házimunkával, a lakás feldíszítésével – és még fokozhatnám :) a lényeg, hogy olyan igazi felkészülésre soha nincs idő.
Tavaly történt, hogy egy roppant fárasztó hétvégi etap után, kimerülten hazaérve a lakás csodálatosan feldíszítve várt; a férjem igazán kitett magáért – pedig ő sem kevésbé elfoglalt :) Hihetetlenül jólesett, egy pillanatra el is felejtettem minden nyomorom. De természetesen nem ömlengeni szeretnék, hanem kiemelném a tavalyi dekor egy olyan elemét, ami teljesen saját ötlete volt, és azonnal beleszerettem; íme, a szent grál, a bejárati ajtó csomagolása:
Hihetetlen, hogy egy kis csomagolópapír és némi masni mennyire fel tudja dobni a lakást! Főleg, ha esetleg a rendelkezésre álló hely sem túl nagy. Bevallom őszintén, annyira tetszett, hogy a masni nélküli papírburkolatot csak nyáron szedtük le, de idén természetesen –már közösen- újradíszítettük. Ha Te is szeretnéd kipróbálni, csak az alábbiakra lesz szükséged:
- csomagolópapír (az ajtó méreteit vedd figyelembe, és a papír mintáját is)
- masni, szalag
- cellux
- olló
- sniccer/szike
- szék, fellépő vagy kislétra (ha Te sem nőttél magasra)
Mi folyamatában mértük, vágtuk a papírt. Sajnos a mintaválasztásnál nem voltunk most nagyon ügyesek, így hosszában nem működött a dolog; keresztbe (3 darabból) jött ki a teljes felületre. Egyszerűbb a tetejéről indulni, de gyakorlatilag mindegy :)
Ketten könnyebb persze, mert amíg az egyikőtök az érdemi munkát végzi (mint hajtogatás, ragasztás) a másik tudja tartani a papírt, illetve vágni a celluxot. Ebben az esetben én csak a kukta voltam :) Rögzítsd tehát az első csíkot, csomagold be az ajtó tetejét! Ha bejárati ajtóra dolgozol, biztosan találkozol egy kukucskálóval. Ezt óvatosan szikével körbe kell vágni, így a funkciója is megmarad. Fontos, hogy jobb minőségű csomagolópapírt válassz; az nem szakad, és hajtani is könnyebb.
Jöhet a következő sor. Itt a kilincs és a zár lesz problémás. Egy kis lyukat vágtunk, amin átbújtattuk a kilincset, majd a zárat vágtuk körbe. A legalsóval már nincsen sok baj. A lényeg, hogy ne érjen le a földre a papír, mert nyitás-zárás közben elszakadhat. az idei mű: